Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Panevėžio apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Nuteistas kyšininkavęs direktorius

2020-11-13

 

Panevėžio apylinkės teismas už kyšininkavimą UAB „Panevėžio miestprojektas“ direktoriui V. S. skyrė baudą, kyšio dydžio pinigų sumos konfiskavimą ir baudžiamojo poveikio priemonę – draudimą dirbti.

Bylos duomenimis, 2018 metų pavasarį UAB „Panevėžio miestprojektas“ dalyvavo Panevėžio miesto savivaldybės įmonės įgyvendinamame projekte. V. S. vadovaujama bendrovė buvo atsakinga už techninę priežiūrą projektuojant paviršinių nuotekų surinkimo tinklus ir atliekant statybos darbus. Šį projektą įgyvendinančios Kauno bendrovės darbuotojams kilo įtarimų, kad techninės priežiūros vykdytojai pateikdavo daug perteklinių ir nepagrįstų pastabų, todėl strigo projekto vykdymo darbai. Byloje pateikti įtarimai, kad iš pastarosios bendrovės direktorės V. S. pareikalavo kyšio, kad projekto įgyvendinimas nebebūtų stabdomas ir kaunietė šį reikalavimą įvykdė.

Teismas įvertino visų byloje esančių įrodymų visumą ir nusprendė, kad V. S. kaltė dėl jam pareikšto kaltinimo yra visiškai įrodyta. V. S. padarė vieną tyčinę apsunkią nusikalstamą veiką valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams, kuria menkinamas valstybės tarnybos prestižas, autoritetas ir pasitikėjimas šiuo institutu.

Teismas nusprendė, kad bausmės tikslai bus pasiekti V. S. paskyrus švelniausią bausmės rūšį - baudą, savo dydžiu mažesnę už apysunkio nusikaltimo padarymą galimam skirti šios bausmės rūšies vidurkiui. 

Teismas, pripažinęs V. S. kaltu padarius nusikalstamą veiką, jam paskyrė 550 MGL (27 500 Eur) dydžio baudą. Be to, iš V. S. priteista konfiskuoti valstybės naudai 5 000 Eur – kyšio dydžio – sumą.

Taip pat V. S. paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – teisės eiti statinio statybos techninio prižiūrėtojo pareigas atėmimas 4  metų laikotarpiui.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti apskųstas Panevėžio apygardos teismui.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Irma Gritėnienė

Panevėžio apylinkės teismo

pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida  ir  visuomene)

Informacija atnaujinta 2020-11-13 11:01:15