Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Panevėžio apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Išteisintas Pasvalio autobusų parko vadovas

2020-11-13

Panevėžio apylinkės teismas išteisino tarnybos pareigų neatlikimu kaltintą  UAB „Pasvalio autobusų parko“ vadovą G. M.

Bylos duomenimis, UAB „Pasvalio autobusų parko“ vadovui G. M. buvo pareikštas kaltinimas pirkus  dyzeliną su pristatymu į kuro talpyklas didesne nei rinkos kaina, taip neracionaliai naudojant bendrovės pinigines lėšas, dėl ko UAB „Pasvalio autobusų parkas“ ir Pasvalio rajono savivaldybė patyrė didelę 98 260,04 Eur dydžio materialinę žalą bei didelę neturtinę žalą patyrė valstybė, Pasvalio rajono savivaldybė ir UAB „Pasvalio autobusų parkas“.

Iš bylos duomenų bei teisiamųjų posėdžių metu nustatytų aplinkybių teismas nusprendė, kad G. M. savo veiksmais nesiekė turtinės asmeninės naudos ir neturėjo tokio tikslo. Priimant sprendimą dėl dyzelino pirkimo, apie tai žinojo ir sudarant sutartis dalyvavo bendrovėje už viešųjų pirkimų organizavimą atsakingas darbuotojas. Be to, dyzelino tiekimo įmonės atstovas dėl sutarčių sudarymo ir galimo atsiskaitymo kreipėsi į savivaldybės merą.

Nagrinėjamu atveju G. M. padaryti viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimai, jo neatidumas tarnyboje gali būti įvertinamas drausmine tvarka. Pažeidimai savo mastu, svarba ir kilusiomis pasekmėmis nėra tokie, kad būtų diskredituotas bendrovės direktoriaus vardas, rodyta nepagarba valstybės įstatymams, todėl teismas nusprendė, kad UAB „Pasvalio autobusų parkas“, Pasvalio rajono savivaldybė ir valstybė nepatyrė didelės neturtinės žalos.   

Teismo sprendimu G. M. išteisintas iš kaltinimo nepadarius veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti apskųstas Panevėžio apygardos teismui.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Irma Gritėnienė

Panevėžio apylinkės teismo

pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida  ir  visuomene)

Informacija atnaujinta 2020-11-13 11:04:01