Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Panevėžio apylinkės teismas
lt
En

NAUJIENOS

Naujas TEISMAI.LT žurnalo numeris

Naujas TEISMAI.LT žurnalo numeris
2019-03-29

Šįkart spalvingame ir pavasariškame TEISMAI.LT numeryje drąsiai žvelgiame į ateitį – kalbame apie pokyčius, kuriuos teisinių paslaugų rinkai žada 4-oji pramonės revoliucija!

Išskirtiniame šio numerio interviu – pokalbis su Harvardo teisės mokyklos profesore Martha Minow: „Neįmanoma baigti Harvardo teisės mokyklos manant, kad viskas yra gerai, nes mes praleidžiame labai daug laiko ragindami žmones mąstyti apie tai, kaip viskas galėtų būti geriau“ – pasakoja profesorė, pabrėždama, kad skaitmeninės revoliucijos keliamų iššūkių kontekste ugdant teisininkus svarbu lavinti jų kritišką mąstymą ir atsakomybės suvokimą.

Žurnale gilinamės į asmens duomenų apsaugos aktualijas. Pasak Dr. Juliaus Zaleskio, „Gyvename laikais, apie kuriuos rašys istorijos vadovėliai, nes pastarųjų metų technologinė pažanga prognozuoja visiškai kitokį pasaulį“. Koks tas pasaulis? Kviečiame skaityti straipsnyje „4-oji pramonės revoliucija: iššūkių asmens duomenų apsaugos srityje tik daugės“.

Teisė ir technologijos – neatskiriama, įsitikinęs LegalTech centro vadovas Martynas Mockus, su kuriuo kalbamės apie teisinių technologijų raidą Lietuvoje. 

Kaip „Amazon“ ir „Google“ naudojami algoritmai gali būti taikomi sprendžiant teisminius ginčus? Atsakymų ieškome drauge su Jungtinėje Karalystėje pripažintu ekspertu elektroninio ginčų sprendimo srityje Grahamu Rossu.  Apie tai skaitykite straipsnyje „Britų patirtis: pritaikius technologijas ginčo sprendimas – per 1 val.“   

Koks yra šiandienos teisės studentas ir ar dabartinės Lietuvoje taikomos ugdymo priemonės pasiteisina XXI a.? Apie tai pokalbis su didžiausių šalies universitetų Teisės fakultetų vadovais straipsnyje „Dirbtinis intelektas: grėsmė teisininko profesijai ar naujos galimybės?“

Kodėl atliekant ikiteisminius tyrimus svarbu tinkamai informuoti visuomenę? Kokią įtaką globalėjantis pasaulis daro teisėjų priimamiems sprendimams? Kaip sėkmingai prisitaikyti technologijų pasaulyje? Kaip pasitikėti informacijos šaltiniais ir mokėti atskirti melagingą naujieną? Visa tai – naujausiame TEISMAI.LT numeryje!

Žurnalą atsisiųsti galite čia, elektroninę versiją skaityti rasite čia. Malonaus skaitymo!

Informacija atnaujinta 2019-04-03 15:10:36